Uwaga, uwaga! Garść dobrych wiadomości na poniedziałek. Usiądź wygodnie z kubkiem ciepłego kakao, owiń się kocykiem, włącz lampki choinkowe i czytaj.

Kiedy w radio słychać pierwsze „Last Christmas”, uprzejmi kierowcy częściej trąbią na siebie i pozdrawiają środkowym palcem, a  pozostali bardziej niż zwykle potrzebują kupić regał, sedes i świece zapachowe w popularnej szwedzkiej sieciówce to znak, że idą święta. Osiąganie życiowego zen w grudniu bywa trudne, zwłaszcza dla tych, którzy chcą wszystkie ważne sprawy (w tym świąteczne porządki) załatwić na asap. Internet zalewa fala poradników na temat sprzątania, gotowania i organizacji. Jak idealnie posprzątać sobie szafę? Jak doczyścić okna? Jak stworzyć idealny harmonogram sprzątania? A co by się stało, gdyby tak posprzątać byle jak. Zamiast na sto, to tak na przykład na trzydzieści procent.

Oto kilka sposobów na świąteczne porządki:

1. Choinka – załatw sobie małą, do około 1 m wysokości, będzie łatwa do przenoszenia. Z ubieraniem i składaniem choinki nie będzie problemu, kiedy włożysz ją do worka i umieścisz np. w piwnicy. Na święta wystarczy zdjąć folię i mamy gotowe drzewko do salonu.
2. Ozdoby świąteczne a pranie – inspirującym może okazać się poniższy obrazek.


3. Jeśli już zabierzesz się za zmywanie lub odkurzanie zrób to w sobotę rano. Obudź wszystkich domowników i sąsiadów, na pewno docenią Twoje starania.
4. Sprzątaj samodzielnie – przecież nikt z domowników nie zrobi tego tak dobrze, jak Ty. Podążaj według zasady: jedna osoba – jedno zmęczenie.
5. Po co sprzątać w szafie, jeśli można posprzątać w domu? – jeśli masz zbędne rzeczy na widoku w salonie, sypialni lub innym pokoju, zbierz je i włóż do szafy. Kto z odwiedzających twój dom do nich zagląda? Efekt wow gwarantowany.
6. Twoja szafa już się nie domyka? Bibelotów za dużo, a Tobie wciąż ich za mało i dokupujesz nowe? Nie martw się, masz pewnie balkon. Tam nikt nie zagląda w zimę. Wszystkie rzeczy wysypujące się z szafy możesz poskładać właśnie na balkonie. Miłośnikom oldschoolowych gier polecam wykorzystać umiejętności nabyte podczas zabawy w Tetris. W przypadku braku balkonu, wyznacz w domu oddzielne pomieszczenie, do którego nikt nie będzie zaglądać podczas świąt.
7. Podlewanie roślin – prowadzisz szybkie życie i nie masz czasu na pielęgnowanie roślin? Kup sztuczne. Ominie cię obowiązek podlewania żywych kwiatów i frustracja na myśl o błyskawicznym zwiędnięciu, gdy ktoś zauroczy świeżo kupioną roślinę mówiąc ale pięknie wygląda.
8. Przygotowywanie potraw świątecznych – nie lubisz, nie umiesz albo po prostu nie chce ci się gotować? Nic prostszego. W święta zawsze możesz pójść zjeść do rodziców lub do znajomych.
9. Świąteczne lampki misternie upięte na ogrodzeniu domu, balkonie czy na żywopłocie mogą od dziś zostać do przyszłego roku. Po świętach wystarczy ich po prostu nie włączać. To fantastyczny pomysł.
10. Co masz zrobić dziś, zrób jutro – odwieczna dewiza pomagająca umilić sobie życie tu i teraz. Weź komputer i pooglądaj te wszystkie słodkie kotki w internecie.

Bloglovin'

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *